زندگینامه سید عبدالرضا معینی به قلم خود ایشان

سلام علیکم

حقیر سید عبدالرضا معینی در سال1342 در شهر مقدس مشهد در خانواده ای از ذراره زهرای اطهر(سلام الله علیها)متولد و در تحت تعلیمات پدر بزرگوارم مرحوم استاد حاج سید منصور معینی ( استاد رشته شیمی ) دانشگاه فردوسی که مفتخر به حفظ موضوعی قرآن کریم و دارای علم تفسیر در حد یک استاد بودند از اوان کودکی با قرآن آشنا و تا قبل از سن 10 سالگی مقداری از قرآن کریم را حفظ و با راهنمائیهای ایشان با آشنایی با بزرگان علم قرائت و درک فیض از محاضر پر معنویت اساتید عالیقدر در مشهد و تهران اندوخته های علم قرائت را کسب و بعنوان یک شاگرد مکاتب قرآن تا کنون به شیفتگان کلام وحی خدمت می کنم و در راستای 30 سال سابقه جلساتی چه تعلیم و چه تعلّم همواره از نخبگان این رشته دینی در افزایش سطح معلوماتم بهره برده ام.

اساتید بزرگواری که بیشتر در محضرشان تلمّذ نموده ام عبارتند از : مرحوم استاد حافظیان, استاد اوحدی, استاد محمدزاده, استاد روغنی در مشهد, مرحوم استاد سرهنگ بیگلری, استاد محمدی و همچنین استاد مولائی در تهران که مدرس و معلم حقیر در رشته اختلاف قرائت بوده اند.

سوابق تحصیلی : تحصیلات متوسطه در دبیرستان ابن یمین مشهد و اکمال آن در دارالفنون تهران و تا اتمام دوره پزشکیاری در سپاه پاسدان انقلاب اسلامی.

سابقه خدمات جبهه: مدت 9 ماه با شرکت در دو عملیات مسلم ابن عقیل و والفجر مقدماتی توفیق خدمت به اسلام و دفاع از حریم مقدس میهن اسلامیم داشته ام ضمناٌ علیرغم اینکه تنها فرزند ذکور خانواده بوده ام و همه چیز آماده دریافت معافیت از خدمت سربازی بوده داوطلبانه در بحبوحه جنگ و بر حسب نیاز مملکت به خدمت سربازی اعزام و به برکت این توفیق در طی خدمت سربازی موفق به حفظ کل قرآن کریم شده ام که این موهبت به خواست خدای قرآن نصیبم گردیده است.

سابقه خدمات قرآنی : واقعیت این است که هر کس در هر مقام و در هر حد و اندازه ای که به قرآن خدمت کند کم خدمت کرده است ولی ظاهر امر این است که حقیر پس از آماده شدن برای آموزش اندوخته های قرآنیم به اهل قرآن پس از کسب رتبه اول دوره تربیت معلم قرآن کریم که در تهران و سطح کشور برگزار شد شروع به امر مقدس تعلیم نمودم و در این راستا طی سالها تدریس در نیروی هوایی مشهد و تدرس در دانشگاه فردوسی مشهد با تشکیل جلسات سنتی ثابت و سیار بطور لاینقطع تاکنون 50 قاری ممتاز( از صفر شروع کرده ) تا سطح مطرح شدن در سطوح عالی و کسب مقامهای اول استانی, کشوری و حتی بین المللی به عالم اسلام و محضر قرآن تحویل داده ام . تاسیس اولین دارالقرآن درسطح شرکت ملی گاز ایران درپالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد که برگزاری کلاسهای روخوانی برای کلیه کارکنان در محیط صنعتی یکی از فعالیتهای این دارالقرآن بوده است.

در رهگذر عمر تا کنون در 26 سفر قرآنی در کشورهای اسلامی بعنوان قاری و حافظ و مدرس قرآن افتخار شرکت داشته ام و در محضر بزرگان علم قرائت جهان مانند استاد غلوش, استاد قبانی, استاد ابوالعینین شعیشع به تلاوت پرداخته و موفق به اخذ تقدیر نامه از این مشاهیر جهانی قرآن شده ام. افتخار بزرگ عمرم افتخار تشرف به جمع حفاظ سعادتمند آستان قدس رضوی میباشد که مدت 20 سال است بعنوان حافظ در مضجع شریف رضوی ادای وظیفه می نمایم.

رتبه ها: اینجانب درمسابقات به صورت محدود شرکت نموده ام:

رتبه اول مسابقات شهرستان رشته قرائت سال 1364

رتبه دوم مسابقات استانی رشته قرائت سال 1364

رتبه منتخب اعزام به حج تمتع درسال 1364

رتبه اول مسابقات مشهد رشته حفظ 10جزء سال 1368

کسب رتبه ممتاز در مسابقات (نیشابور) استانی رشته حفظ 10جزء سال 1368

کسب رتبه ممتاز در مسابقات سراسری رشته حفظ 10جزء سال 1368

رتبه اول مسابفات سراسری سارمان تبلیغات اسلامی رشته حفظ 8 جزء سال 1368

رتبه اول مسابقات مشهد رشته حفظ 10جزء سال 1369

کسب رتبه ممتاز در مسابقات (بیرجند) استانی رشته حفظ 10جزء سال 1369

کسب رتبه ممتاز در مسابقات سراسری رشته حفظ 10جرء سال 1369

رتبه اول مسابقات مشهد رشته حفظ 10جرء سال 1370

رتبه اول مسابقات استانی رشته حفظ 10جرء سال 1370

رتبه سوم مسابقات سراسری رشته حفظ 10جرء سال 1370

کسب رتبه ممتاز در مسابقات استانی رشته حفظ 10جرء سال 1371

کسب رتبه ممتاز در مسابقات استانی رشته حفظ 10جرء سال 1371

رتبه دوم مسابقات سراسری رشته حفظ 10جرء سال 1371

رتبه دوم مسابقات بین المللی سوریه (رشته قرائت) درسال1371

رتبه اول مسابقات کیش (رشته قرائت) سال1389

رتبه دوم مسابقات مناطق آزاد جمهوری اسلامی ایران (رشته قرائت) سال1389

موقعیت شغلی: بعنوان کارمند رسمی در شرکت ملی گاز, درپستهایی همچون روابط عمومی ,تشریفات, اموراداری وقراردادها ومدیر دارالقرآن انجام وظیفه نموده ام.

موقعیت خانوادگی: همسرم دارای مدرک سطح دو حوزه دارای سه دختر که بحمدالله با قرآن کریم مانوس می باشند. علیهذا در خاتمه بعنوان یک حافظ و قاری واصطلاحا" بعنوان یک خادم قرآن و دوستدار عترت امیدوارم نظر مرحمت وعنایت خاصّه آقایمان امام علی ابن موسی الرضا ( علیه السلام ) شامل حال گردیده و در انجام خدمت به ساحت مقدس قرآن کریم در کعبه دلها و مامن ضعفاء, بیش از پیش توفیق حاصل گردد.

خادم قرآن کریم سید عبدالرضا معینی

منبع: سایت فاطر

/ 0 نظر / 88 بازدید