نخستین همایش اعجاز قرآن برگزار می شود
ساعت ۱:٠٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳٠ فروردین ۱۳٩۱   کلمات کلیدی: مذهبی ،قرآن

مدیر انجمن علمی اعجاز قرآن کریم گفت: نخستین همایش اعجاز قرآن با هدف تحقیق و رمزگشایی از ابعاد گوناگون قرآن کریم 13 اردیبهشت در دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

1391/01/29 - 17:41

'علیرضا طالب پور' در گفت وگو با خبرنگار معارف ایرنا افزود: نخستین همایش اعجاز قرآن درباره مباحث نظری اعجاز، اعجاز علمی قرآن، اعجاز لفظی قرآن و سیستم های قرآن در قالب مقالات تمامی محققین موضوع اعجاز قرآن برگزار می‌شود.

وی با بیان این که اعجاز قرآن سرمایه ای برای تمام مسلمانان است، ادامه داد: در کشورهای عربی تاکنون 10 همایش در این زمینه برگزار شده و در سال های اخیر در جمهوری اسلامی ایران نیز استقبال خوبی از نشست های علمی در زمینه اعجاز قرآن شده است.

طالب پور یادآورشد: تقویت ایمان مومنین و فراخوان طالبین حق و حقیقت از آثار و نتایج معجزه است و پیامبر خدا (ص) برای اثبات ادعای خود معجزه آورد که برخی با فطرت پاک ایمان می آورند و نیازی به معجزه ندارند ولی این اعجاز باعث افزایش ایمان آنان می شود.

رییس همایش اعجاز قرآن همچنین گفت: انجمن علمی اعجاز قرآن زیر نظر وزارت علوم و پژوهشکده اعجاز قرآن وابسته به دانشگاه شهید بهشتی در جهت شناخت و بررسی اعجاز قرآن فعالیت می کنند و این موضوع در سال های اخیر به عنوان یک مجموعه میان رشته ای با استقبال خوب اندیشمندان و متخصصین علوم مختلف روبرو بوده است.

طالب پور با بیان این که نخستین همایش اعجاز قرآن با همکاری دانشگاه و حوزه علمیه در سطح بین المللی برگزار می شود، افزود: روش برگزاری اینگونه همایش های علمی به گونه ای است که حتی کسانی که اعتقادی به قرآن و روایات ندارند، به شیوه علمی مطالب را می پذیرند.

متقاضیان برای ثبت نام و حضور در این همایش، می توانند به سایت انجمن علمی اعجاز قرآن به نشانی www.miracleofguran.org مراجعه کنند.

منبع : ایرنا